• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Dlaczego 8-latek ma ataki szału?

Np. nie chce iść się kąpać.Trzy razy proszę i w końcu wybucha złością.Krzyczy, że nie ma siły dojść do łazienki, że jest zmęczony, chociaż przed chwilą świetnie się bawił.
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Pediatria przez użytkownika kk
zmienione kategorie 23 lutego 2016 przez użytkownika root

2 odpowiedzi

Szanowna Pani,   
rozumiem że dotychczasowy rozwój psychomotoryczny dziecka przebiegał prawidłowo i nie ma podstaw sądzić że zgłaszane uczucie zmęczenia ma podłoże organiczne. Takie zachowania u dzieci oczywiście mogą występować, jeżeli wiążą się one jednak z licznymi i nietypowymi okolicznościami - nieadekwatne zachowanie w różnych sytuacjach, wtedy najlepiej byłoby skontaktować się z prowadzącym syna lekarzem pediatrą. Dobrze byłoby również zaczerpnąć informacji np. od wychowawczyni w klasie czy też zapoznać się z opinią innych członków rodziny czy zachowanie syna również dla nich jest niepokojące. Bardzo często u dzieci na ten wiek przypada początkowy okres buntu. Zabawa jest wtedy dla nich najważniejsza i takie zachowania mogą się zdarzać, jednak jeżeli ich natężenie i ekspresyjność są zbyt duże wtedy należy się nad tym zastanowić i ewentualnie skonsultować się z lekarzem/psychologiem.
odpowiedź 1 marca 2016 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Mój syn zachowywał się podobnie. Masz gwarancję, że w szkole wszystko dobrze się układa? Niestety w tym wieku pociechy już nie mówią nam wszystkiego. Ponadto chłopcy rzadziej "żalą się" mamie, tylko duszą w sobie negatywne emocje, które wybuchają po czasie. Nawet jak był lekko zdenerwowany, to potrafiło się to przerodzić w awanturę kompletnie nieadekwatną do sytuacji. U nas problemem okazały się dzieci z klasy, które go wyśmiewały i odtrącały podczas zabawy. Zapytać wychowawcę zawsze można, ale pewnie i tak powie, że nie odnotowano nieprawidłowości. Porozmawiaj z nim. A może to zwykły bunt? Tutaj dokładniej to opisano: https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/uparte-dziecko-nie-slucha-jak-sobie-radzic.html

Dzieciaki niektórych koleżanek przechodziły ten etap mocno i szybko, w zasadzie znienacka potrafiło się zmieniać zachowanie. Fakt, że to niepokojące, ale im udało się przez to przebrnąć głównie dzięki cierpliwości.
odpowiedź 29 maja 2020 przez użytkownika fazi41
...