• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Od dwóch miesięcy biorę lek PRADAXA czy jest on niebezpieczny dla życia?

Miałam migotanie przedsionków ,arytmie, oprócz tego mam cukrzycę, lekarz w szpitalu przepisał mi lek Pradaxa ,nie czuję dobrze mam problemy z jelitami
brak mi siły i energii, w internecie żle piszą o tym leku..mam 73 lata..proszę o odpowiedz jaka jest prawda?
  • serce
  • leki
  • pradaxa
pytanie zadane 20 lutego 2015 w Kardiologia przez użytkownika Zuzanna

1 odpowiedź

Szanowna Pani,  
z racji wieku i występowania u Pani migotania przedsionków wskazane i konieczne jest stosowanie w takiej sytuacji leków przeciwkrzepliwych aby zapobiec i zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnego udaru niedokrwiennego mózgu. W Pradaxie substancją czynną jest dabigatran czyli bezpośredni inhibitor trombiny. Jest to lek z tzw. nowej grupy doustnych leków przeciwkrzepliwych, niewymagający monitorowania żadnych parametrów we krwi (jak to występuje w przypadku warfaryny i acenokumarolu - wtedy raz na miesiąc należy kontrolować INR). Oczywiście każdy pacjent inaczej toleruje dany lek i objawy o których Pani pisze mogą być związane ze stosowaniem tego preparatu. Dlatego jeżeli występują u Pani te dolegliwości należy zgłosić się do lekarza POZ i ewentualnie wtedy zaproponuje on Pani przejście na warfarynę lub acenokumarol - gdyż z racji chorób powinna mieć Pani na stałe lek przeciwkrzepliwy włączony do leczenia.
odpowiedź 22 lutego 2015 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...
X

W ramach witryny stosujemy pliki cookies. Korzystając z witryny zgadzasz się na ich użycie. Więcej o tym w Polityce Cookies.